Montáž svařovaného pletiva

  • velmi jednoduchá a vhodná pro realizaci svépomocí
  • velkou výhodou je menší počet příslušenství nutný k instalaci svařovaného pletiva
  • svařované pletivo není vhodné pro nerovný terén
  • k pletivu vybírejte sloupky a vzpěry dle barvy pletiva – doporučuje sloupky s prolisem, které urychlí samotnou montáž

Materiál pro montáž svařovaného pletiva

Nářadí na montáž svařovaného pletiva

Náš tip! Nevlastníte speciální nářadí na montáž svařovaného pletiva a už vůbec nemáte zájem o jeho koupi? Využijte půjčovny nářadí! Při větším odběru zboží je zapůjčení nářadí ZDARMA kdekoliv v ČR!

 Pracovní postup

A. INSTALACE SLOUPKů

Pomocí stavebního provázků a kolíků si vytyčíme pozemek  a vyvrtáme díry o hloubce min. 50 cm každých 2,5 m. Do děr vsadíme klasické plotové sloupky a nebo sloupky s prolisem, pomocí vodováhy zkontrolujeme postavení sloupků v rovině a zabetonujeme.

B. UPEVNĚNÍ VZPĚR

Každý počáteční, koncový nebo rohový sloupek musí mít 2 vzpěry. Oboustranná vzpěra se umisťuje také v případě změny směru plotu  a nebo každých 25 – 30 m v průběžné délce plotu. Vzpěry se upevňují na sloupek pomocí hákového šroubu a násadky (součástí vzpěry). Vzpěra dosahuje 2/3 výšky nad terénem. 1/3 vzpěry je zabetonována v zemi.

C. UCHYCENÍ SVAŘOVANÉHO PLETIVA

montáž svařovaného pletiva

Po zavrdnutí betonu (3-5 dní) můžeme začít instalovat pletivo. Ke sloupku s prolisem přiložíme svislý drát pletiva tak, abychom pomocí spon připevnili drát k profilu – tím vznikne pevný spoj mezi pletivem a sloupkem s prolisem. Postup opakujeme každých 10 cm výšky pletiva. Rozvineme celou roli a pletivo fixujeme na každém sloupku. V případě, že použijete několik rolí, pletivo napojíte pom svařovaného pletivo – návod ke stažení zde. ocí spon a vázacích drátu, v ideálním případě se pletiva napojují na prolisu sloupku. Zývající pletivo za koncovým slopkem ustřihneme. Vypnutí pletiva probíhá pomocí krepovacích kleští, které zmenší vzdálenost svislých drátů (v krepování postupuje v jednom místě plotu, ve stejné šířce, postupně od horního ke spodnímu drátu, poté se přesuneme horizontální v rovině a postup opakujeme až do napnutí pletiva.)

Montáž svařovanéh pletivanávod ke stažení zde.